Kitap Projeni Başlat
Ara 4, 2017
300 Views

Üç Nokta

Written by
Spread the love

Zor olacağını düşündüğüm ne varsa kendimi bir anda tüm bunları yaparken buldum. Her şeyi tek bir kalemde sileceğimi söyleselerdi muhtemel “dalga geçmeyin” derdim. Lakin bana acı veren, hatırlamak istemediğim, gereksiz gördüğüm her ne varsa… Zihnime hükmetmem zaman almışken, varlıklarını bu denli unutmuşken artık vakti gelmemiş miydi?

Söylemek için konuşanlar, inanmak için susanlar, kendilerini gizleyenler, dürüstlüklerini yalanlarıyla örtenler, kalp kırıklarını suyun kaldırma kuvvetine bırakanlar… Onlar, bunlar…

Kendi kabuğumu kırmama yardım eden ne varsa yer açmam gerekiyordu ayakta kalabilmem için ya da tekrar kalkabilmem için.  Elim titrer sanırken titremedi. Hem de hiç.

Tam da o an ne kadar hazır olduğumu fark ettim.

Gitmeye, bırakmaya çok mu hevesliydim? Belki de ihtiyacım olandı.

Sonra ne kadar karışık olduğumu gördüm.

Ben bugün ne kadar kaybettiğime şahitlik ettim. O bira şişesini delice kafama dikmek sayıp, sövmek istedim. Ruhumdan azad ettiğimi sandıklarımın kalbimi yakmalarına izin vermememin ne kadar acı olduğunu anladım. Dokunmayın bana. Yasım var benim. Acımı söverek küfrederek içerek atacağım. Acımı sarılarak, öperek, giderek, kucaklayarak, sevişerek hafifleteceğim. Kelimeler duyguların yanında hiç kalıyorsa eğer ne söylediğimin bir önemi var mı? Hangi duygumu sansürleyebilirim ki.

Ben kaybettim, ben acı çektim. İyi ki ben kaybettim, iyi ki o acıyı ben çektim.

Şimdi izin verin yasımı yaşayayım. İzin verin bu dansı yasım için yapayım.

Çırılçıplak ruhuma değen kalpleri kucaklamak, onları okşamak için, gözyaşlarımı gökyüzüne göndermek için, yalnızlığımın sadık dostluğu için. İnandıklarım, inanmadıklarım, egolarım için… Hayat bu işte.  Gücün var mı demek zor. Derinlerden çıkmak zor. Cesur olmak zor.

Benim artık bunlara ihtiyacım yok. Hiçbir zaman yargılamayacağım hayat seni. Hatta onu, onları, beni…Ne geçmiş ne de gelecek.. Peki ya şu an? Hadi uzat elini bana.

Seher İnceoğlu
Seher İnceoğlu

Latest posts by Seher İnceoğlu (see all)

Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Aforizmalar · Deneme · Edebiyata Dair · Psikoloji

Leave a Comment

error: Siz yazdıysanız, giriş yapıp düzenle sekmesinden kopyalayabilirsiniz.