Kitap Gönder
Eki 11, 2017
620 Views
0 0

Eski bir hikaye

Written by

Günlerden bir gün bir kurbağa kabilesi varmış. kabilede her sene imkansız olarak bilinen bir yarışma yapılırmış. Bir gün yarış günü geldiğinde binlerce kurbağa atlaması imkansız olan yaprağa atlamak için derenin etrafında toplanmış.. Yarışmacılar sıraya girmiş. İlk yarışmacı şansını denemek için piste yanaşmış, bütün kabile hep bir ağızdan ”başaramazsın, yapamazsın” diyerek yuhluyor ve bağırılıyorlarmış. Yarışmacı gücünü toplayıp uzun bir atlayış yapmış fakat başarısız olmuş. İkinci yarışmacı da sevinçli bir şekilde piste yanaşıp, aynı şekilde atlayıp biraz daha yaklaşmış fakat başaramamış. Ve sıra üçüncü yarışmacıya gelmiş, herkes hep bir ağızdan başaramazsın diye bağırmaya devam ediyormuş. üçüncü kurbağa uzun bir atlayış yaparak imkansızı başarmış..

Herkes hayretle kurbağanın nasıl yaptığını anlayamamışlar, herkes şok olmuş. kurbağanın yanına gidip nasıl yaptığını sorduklarında; kurbağa şaşkınlıkla bakmış ve cevap verememiş çünkü o kurbağa sağırmış..

hayatta böyledir.. başaramayacağını söyleyenlere karşı sağır kurbağa olman gerekir. Bazen değil her zaman güçlü olmalı ve yorumlara karşı dik durmalısın. İnsanların yapmak istediğin şeyin imkansız olduğunu söylemesi ne onun imkansız olduğunu, nede imkansız olanı başaramıyacağın anlamına gelir. Sen sadece önüne bak ve sağır kurbağa ol dostum..

Bu hikayeyi çocukken annem anlatmıştı. Bende elimden geldiğinde güzel bir şekilde düzenleyip yayınlamak istedim. Okuduğun için teşekkürler..

 

  • Diego Sanchez

Diego Sanchez

21 yaşında eski bir eroinman.. şuan hayata yeni bir pencereden bakan, sürekli yazan ve okuyan bir genç. Sanırım herkes hikayesinin bilinmesini ister..

Latest posts by Diego Sanchez (see all)

Article Categories:
Deneme · Felsefe

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.