AŞK KIRMIZI – Genç Yazı & Yazarlar Derneği
Kitap Gönder
Tem 19, 2014
1548 Views
0 0

AŞK KIRMIZI

Written by

34ta1w7
İnsanların en çok ilgisini çeken şeylerden biri şüphesiz aşk ve kadın erkek ilişkileri.Film yapımcılarıda bunun farkında olacak ki,genelde aşk üçgeni üzerine kurulu filmleri yapıyorlar.Böyle filmlerin izlenme oranı,diğer filmlere kıyasla daha fazla oluyor tabii.
Fragmanını ilk izlediğimde çok etkilenmiştim “aşk kırmızı’dan”. Filmi izlemek isteme sebeplerimden en önemlisi Osman Sınav projesi olmasaydı. Türkiyedeki en iyi yönetmen ve senaristlerden biridir bana göre. Genel olarak baktığımızda da en az üç-dört dizisini,filmini izlemişliği vardır herkesin.
İşte böyle düşündüğümden,yazının başında da dediğim gibi fragmanından da etkilendiğim için büyük umutlarla izlemeye başladım “aşk kırmızı”yı. Başrolde Nurgül Yeşilçay ve Tayanç Ayaydın var. Filmin başladığı ilk dakikalarda cidden gözünüzü kırpmak istemiyorsunuz.
Konusundan da şöyle biraz söz etmek gerekirse: Ferhat’la Nazlıgül birbirlerinin ilk aşkları. Ama hayatın,kaderin acımasızlığı onları birbirinden bi’şekilde ayırmış. Aradan yıllar geçmiş.Ama birbirilerini  hiç unutmamışlar. Bir gün tesadüfen bir yerde karşılaştılar ve eski aşk yeniden alevlendi. Ferhat, eşi ve çok sevdiği ilk aşkı Nazlıgül arasında kaldı.
Buraya kadar her şey tamam. İki aşığın nasıl acı çektiği neler yaşadığı flashback’lerle izleyiciye gösterildi. Cidden çok etkileyici sahneler vardı. Kendinizden bi’şeyler bulmanız mümkün yani. Gel gelelim filmde sahneler ilerlerken,sonlara doğru yaklaştığınızda yüz şekliniz değişmeye başlıyor. “Ne gerek vardı bu sahneye? çok saçma yahu”diye kendinizle konuşmaya başlıyorsunuz. Filmi izlemeyenlerin olduğunu düşünerek tüm detayları paylaşmıyorum.
“Sağlam”başlayan senaryonun,sizi içine çeken filmin mahvoluşunu son dakikalara doğru gözlerinizle görüyorsunuz. Üzülerek söylüyorum ki, Aşk Kırmızı, Osman Sınav “kalitesine”yakışmadı.

Gizem Elif Kılıç

Hak benim,hayat benim,yol benim seçim benim!Yarı Akdenizli tam İstanbullu. Kadınlar futboldan anlamaz'a tepki olarak doğdu. Feminist. Makedonya aşığı.Galatasaray,Kasımpaşa,CY,ES,PTG!♥
-Rahatlamanın en güzel yolu "yazmaktır". Bunu bilir bunu söylerim.

Latest posts by Gizem Elif Kılıç (see all)

Article Categories:
Eleştiri

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.